Obuwie na zamówienie: taneczne • ślubne • wizytowe

Pomiar stóp

Przed złożeniem zamówienia (mailowego, telefonicznego) proszę wykonać pomiar według poniższego przewodnika i podać wszystkie punkty pomiaru przy zamawianiu.

Jeśli zamawiają Państwo kolejny raz, proszę jedynie dodać wzmiankę, że jest to kolejne zamówienie. Państwa miary trzymamy w bazie przez 6 lat od ostatniego zamówienia.

Wszystkie jednostki proszę podawć w centymetrach (cm).
Centymetr zaciskamy lekko, bez dodawania luzu.

1. Numer zazwyczaj noszonego obuwia.
Jest to dla nas jedynie miara porównawcza. Mamy inną rozmiarówkę, nieco zaniżoną w stosunku do większości dostępnych butów w sprzedaży, zatem naklejony numeratorek może być inny niż zazwyczaj noszony.

(W przypadku wersji Professional w butach do łaciny prosimy wybrać czy buciki mają zostać wykonane jako "za krótkie" czy typowe.
Wersja "za krótka" to obuwie, w których mają wystawać palce poza obrys czubka wraz z przesunięciem cholewki do przodu, aby lepiej obejmowała tak nienaturalne ułożenie stopy w obuwiu)

2. Długość obu stóp (cm)
3. Obwód stóp przez palce (cm)
4. Obwód przez śródstopie (cm)

1. DŁUGOŚĆ STOPY

Całym ciężarem ciała stanąć na kartce papieru i obrysować stopę. Zmierzyć długość obrysu od pięty do najdłuższego palca - niekoniecznie musi to być największy palec.
Dodatkowo mogą Państwo podać długość wkładki aktualnie noszonej (jednak tylko przy pomiarze w obuwiu otwartym, w zamkniętym zmierzenie wkładki jest obarczone wysokim błędem).

 

2. OBWÓD STOPY PRZEZ PALCE

Całym ciężarem ciała stanąć na centymetrze krawieckim i zmierzyć obwód stopy od miejsca gdzie "wyrasta" mały palec do miejsca gdzie jest tzw. haluks (kość przy dużym palcu)

3. OBWÓD ŚRÓDSTOPIA

Całym ciężarem stanąć na centymetrze krawieckim i zmierzyć obwód - tak jak na poniższych zdjęciach.
W przypadku obuwia męskiego, proszę mierzyć bliżej pięty - tam gdzie kończy się zazwyczaj sznurowanie obuwia.

W przypadku otrzymania obuwia niedopasowanego, prosimy o kontakt i przekazanie najważniejszych informacji, które będą potrzebne przy korekcie lub wymianie na inny rozmiar/tęgość. Koszty przesyłki w naszą stronę ponosi zamawiający, natomiast korekta/wymiana wraz z odesłaniem jest po naszej stronie.

 

 

 

 

Obuwie taneczne, buty taneczne, buty do tańca towarzyskiego, obuwie ślubne, buty do ślubu
Copyright © 2009-2023 Sensatiano